به نظر شما اپل حد اکثر چند پیکسل در یک صفحه نمایش 4 اینچی میتواند جا دهد؟
ساعت ۸:٢٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٧/٢۱  کلمات کلیدی:

اپل میگوید که رزولوشن صفحه نمایش های آیفون را افزایش میدهد..این صفحه نمایش های 3.5 اینچی در حال حاظر از حد اکثر تعداد پیکسل در هر اینچ بهره میبرند.اما آیا این سخن چه معنی میدهد؟ آیا اپل از چه چگالی پیکسلی و رزولوشنی در این صفحه نمایش ها میخواهد استفاده کند؟ (مدیر عامل شرکت اپل، استیو جابز، هنگلام ارائه صفحه نمایش جدید آی فون 4 در کنفرانس توسعه دهندگان اپل در سراسر جهان در ژون 2010 چنین توضیح میدهد:" این بدین معنیست که کیفیت صفحه نمایش مانند شبکیه چشم شما شود(صفحه نمایش ریتیا). این یعنی، نوشته های جذاب، تصاویر جذاب تر و ویدئو فیلم های عالی.)

یک صفحه نمایش بزرگ تر در آی فون 5 به معنی تعداد پیکسل های بیشتر به منظور حففظ برند ریتیا است.به نظر شماا این چه معنی میتواند داشته باشد؟ از پاوول سمنزا ،معاون ارشد خدمات تحلیلی مرکز تحقیقات npd این سوال رو کردیم.جواب آقای سمنزا بدین صورت بود. به نظر من و با توجه به تجربیاتی که ما داشتیم، صفحه نمایش جدید باید یک صفحه نمایش 4 اینچی و با همان 326ppi رزولوشن باشد. یعنی تقریبا یک صفحه نمایش 1,136x640 . تایید این گمانه زنی ها بر اساس ppi صفحه نمایش های محبوب تلفن هایی است که پیش از این تلفن پا به این عرصه گذاشته اند است.مانند تلفن همراه 4.8 اینچی III S Galaxy Samsung با ( 306ppi در و 312ppi پیکسل چگالی با HTC One X اینچی 4.7 نمایش صفحه یا ( 720 رزولوشن 1,280x رزولوشن 1,280x720 . و با مقایسه این صفحه نمایش با صفحه نمایش حال حاضر آی فون 4/4s با614،400 پیکسل، میتوان تعداد پیکسل 727,040 را برای این صفحه نمایش تخمین زد.

سمنزا ادامه داد: شما میتوانید از این صفحه نمایش به عنوان یک صفحه نمایش پهن و با فرمت گرافیکی VGA-double در گوشی های آی فون سری 4 یاد کنید. پیشرفت دیگری که ما میتوانیم در این نسخه منتظرش باشیم، پیشرفت تکنولوژی سلول های لمسی در این صفحه نمایش هاست. اینچنین انتظار می رود که پیشرفت جدیدی در تکنولوژی سلول های لمسی انجام شود و حس گر های لمسی در آرایه های TFT پخش شوند ،که انتظار میرود قدرت صفحه های لمسی را به شدت افزایش دهد و بتواند لمس کردن های در حد 0.5 میلیمتر را تشخیص دهد.

حال به نظر شما چه سخت افزاری میتواند این پیکسل های اضافی را هدایتو هندل کند؟خوب این جور به نظرمیاد که اپل هیچ الزامی ندارد که اپل سیلیکون های خود را به سی پی یو های 4 هسته ای تبدیل کند تا بتواند این پیکسل های اضافی را هدایت(درایو) کند.به خصوص بعد از تولید نسل سوم (میباشند ای هسته 4 یو پی جی و ای هسته 2 های یو پی سی دارای که ) 2048-by-1536 iPad اما در کل ،فقط این اپل است که میداند که چه چیزی ضروری است ،و فقط ان چیزی ضروری است که اپل فکر میکند.